Léčivá a magická moc minerálů

Léčivá a magická moc minerálů

Platónská teorie o původu krystalů, drahokamů či léčivých kamenů je, že pocházejí z hvězd a planet. Australští domorodci jsou přesvědčeni, že drahé kameny jsou vlastně „kosti“ samotné matky Země. My víme, že léčivé krystaly tak, jak je známe, se utvářely miliony let v lůně Země pod vlivem působení vody, větru, a sopečné činnosti. Jejich léčebné účinky zaznamenali a uměli využívat již staří Egypťané a dávné kultury ve vzdálené Indii nebo Číně. Drahé kameny doprovázejí lidstvo tedy již po mnoho tisíciletí.

Použití energie drahých kamenů
Drahé kameny lze léčebně použít mnoha způsoby, které můžeme i kombinovat. Nejoblíbenější a nejběžnější způsob je nošení šperku, ať už to je náramek, přívěsek, korále či kamínek do kapsy tzv. hmatka. Dalším způsobem je přikládání léčivého krystalu přímo na bolestivé, nemocné místo. V souvislosti s přikládáním se nemůžu nezmínit o masážích drahými kameny, kde lze velmi ozdravně skloubit terapeutický účinek masáže s působením energie léčivého krystalu. Další velmi rozšířený způsob léčení pomocí drahých kamenů pochází z Indie a je jím přikládání odpovídajících krystalů na energetická centra těla tzv. čakry. Jedná se o sedm hlavních bodů podél středové linie těla a dva hlavní páry vedlejších na dlaních a chodidlech. V neposlední řadě zde máme léčebný účinek vody nabité energií krystalů. Jedná se o užívání vody, do které byl vložen přes noc předem vyčištěný krystal, tu poté pijeme po douškách každé ráno na lačný žaludek. Takto připravená voda je vhodná i na vnější použití při kožních problémech.

Výběr vhodného kamene
Krystal, který potřebujeme k léčení, bychom měli vybírat intuitivně. Tzn. ten, který nás nejvíce osloví, prostě padne do oka. Člověk si vždy vybere podvědomě krystal, jehož energii nejvíce potřebuje k harmonizaci svého organismu a s nímž se vnitřně ztotožňuje v dané situaci.Doporučení a přiřazení krystalů dle znamení zvěrokruhu je pouze orientační a vždy obsahuje výčet nejméně šesti druhů. Svůj krystal si vybírejte vlastní intuicí.

Čištění a dobíjení krystalů
Když pracujeme s krystaly, léčíme nebo používáme k ochranným či věšteckým účelům, odčerpává se z nich energie a negativita proudí do krystalu a ten je pak nutno očistit a nabít energií. Nejsnadnější metoda je opláchnutí pod studenou vodou a dobití na slunečním či měsíčním světle. Každý druh krystalu potřebuje jinou očistu a je vhodné se s tím seznámit již při zakoupení.Některé krystaly je vhodné očistit solí a jiné energií Země, při tomto se krystaly na určitou dobu zakopou do země.

Křišťál – kámen čistoty
Nejznámější a nejúčinnější krystal, posiluje a čistí organizmus, dokáže dodat energii, odstranit blokády a ochránit jejího nositele. Pomáhá očišťovat ostatní krystaly v jeho blízkosti a dokáže nahradit jakýkoliv drahý kámen ve svém působení. Křišťál je takový, jaký by měl být náš život – průzračný, čistý, bez poskvrny, krásný vnitřní prostotou a prostupujícím božím světlem a reflektující celé spektrum barev, jasně zářící.

Růženín – kámen lásky
Kámen lásky a srdce, probouzí v člověku cit něžnosti, mírnosti, přátelství. V duchovní rovině nás umí jeho energie provázet jako Anděl strážný, s jehož pomocí se uchráníme ode všeho špatného a hrubého, co nás sráží zpět. Léčí psychosomatické poruchy a je velmi účinný na nespavost. Doporučuje se umístit větší valoun nedaleko lůžka.

Ametyst – kámen meditace
Působí ve vícero rovinách. Především je krystalem duchovního probuzení a meditace. Aristoteles ho doporučoval jako zaručený prostředek proti opilosti tudíž proti závislostem. Jako amulet se nosí proti falši, pomluvám a intrikám včetně černé magie. Na fyzické úrovni je nejznámější jeho působení proti bolestem hlavy a migréně. V takovém případě přikládáme malé oblázky na čelo, spánky nebo zátylek a můžeme jemně masírovat. Dále je doporučován proti neurózám všeho druhu, přináší útěchu, mírní žal a daruje klidný a hluboký spánek.

Naveena
holešovská kartářka